SPOSOBY NA NIEŁAD

Naszą pasją są wnętrza. Każda nieruchomość jest inna ale wystarczą niewielkie zmiany by stała się atrakcyjnym produktem rynkowym.

Rolą Home STAGERA jest wyeliminowanie wszystkich czynników, które wpływają negatywnie na odbiór nieruchomości przez klienta, uniemożliwiając jej sprzedaż.

Poniżej prezentujmy kilka z działań, które skutecznie wpływają na poprawę wyglądu prezentowanego wnętrza. Nasi konsultanci mogą pomóc również Tobie w uczynieniu domu czy mieszkania miejscem atrakcyjnym.

1. Zagracenie rzeczami.

Mniej oznacza więcej. Jednym z najczęstszych powodów tego, że dom się nie sprzedaje, jest jego zagracenie rzeczami. Wszystkie nadwyżkowe, niepotrzebne lub zepsute rupiecie, meble, akcesoria, ozdoby na szafkach i na ścianach powodują efekt zatłoczenia, chaosu i nieuporządkowania. Nabywca nie jest w stanie dostrzec walorów nieruchomości, ponieważ rozprasza go nadmiar przedmiotów we wnętrzu.

Profesjonalny Home STAGER sprawi, że nabywca będzie mógł się skupić na przestrzeni, a nie tym, co się w niej znajduje. Pokaże potencjał wnętrza, optycznie zwiększy jego rozmiar oraz wprowadzi do wnętrza pozytywną energię.

2. Czyszczenie i sprzątanie

Nieruchomość należy poddać profesjonalnemu czyszczeniu, ponieważ potencjalny klient musi poczuć świeżość i wizualnie czyste meble i wszystkie elementy w nieruchomości. To sprawi, że nieruchomość będzie odbierana jako dobrze utrzymana i dobrej jakości.

Home STAGER pomoże Ci w wyczyszczeniu wnętrza na każdej płaszczyźnie – począwszy od dywanów, zasłon i obić mebli, poprzez umycie okien i wszelkie inne prace porządkowe, aż do usunięcia przykrych zapachów i nadania wnętrzu świeżości.

3. Kolor

Operowanie barwą to potężne narzędzie Home STAGER’a. Kolor jest pierwszą rzeczą, którą widać w pomieszczeniu. Ma on bardzo duży wpływ na emocje oraz percepcję przestrzeni. Malowanie jest jedną z najprostszych i najtańszych zabiegów odświeżających wnętrze, nadających mu własny styl oraz charakter.

Na postrzeganie koloru bardzo duży wpływ ma oświetlenie. Najlepsze efekty daje światło dzienne, dlatego duże okno jest dodatkowym atutem. Właściwą aranżacją okna można również podkreślić atrakcyjny widok na zewnątrz.

4. Aranżacja wnętrza

Każde pomieszczenie musi zostać umeblowane w sposób sugerujący jego funkcję. Home STAGER stara się używać rzeczy, które są już w domu, aby koszt zmian był jak najniższy. W pierwszej kolejności akcentuje atuty wnętrza i dopiero wówczas podejmuj strategiczne decyzje. Czasem konieczna będzie eliminacja niektórych przedmiotów. Najczęściej trzeba dokupić zasłony, obrazki, poduszki dekoracyjne.

Po odpowiednim ustawieniu mebli dodajemy akcesoria, żeby ożywić pomieszczenie i dopełnić dzieła urządzania wnętrza. Należy jednak pamiętać, że celem jest skupienie uwagi na przestrzeni, a nie na dekoracji. Niezwykle ważne są przedmioty dodające przytulności (miękkie wykończenia, poduszki, zasłony i dywany), a także wnoszą interesujące akcenty kolorystyczne.

5. Miejsce centralne

Żeby stworzyć właściwą scenerię w pomieszczeniu. należy stworzyć atrakcyjny punkt centralny, na który oglądający od razu zwróci uwagę i dzięki któremu zapamięta pomieszczenie. Należy starannie rozważyć układ komunikacji w pomieszczeniu. Powinno być tak zaaranżowane, by tworzyć naturalny przepływ. Na początku należy wybrać układ największych mebli, takich jak sofa, stół czy łóżko, a następnie umieszczać pozostałe przedmioty w relacji do nich.

Mebli powinno być tylko tyle ile jest niezbędne, by osiągnąć inscenizację funkcji pomieszczenia. Należy stylizować pomieszczenie tak by wydało się luksusowe, by zadziałało inspirująco na kupującego oraz aby pokrywało się z jego wyobrażeniem o stylu życia, jaki chce wieść.

6. Salon

Każde pomieszczenie powinno wiernie oddawać swoje przeznaczenie oraz odpowiadać na pragnienia kupujących względem jego charakteru. Salon musi być dobrym miejscem na odpoczynek, relaks czy przyjmowanie gości. Meble powinny obejmować sofę, 1-2 fotele, stolik kawowy i boczny stół, układ tych mebli powinny kierować do punktu centralnego i tworzyć przestrzeń do konwersacji.

Meble w salonie muszą byś starannie wyselekcjonowane. Należy zacząć od sofy, do której dostawia się dodatkowe meble. Dobrze, jeśli meble stoją raczej z dala od ścian, umożliwiając przestrzeni „oddech”. Wszystkie dodatki, dekoracje i akcesoria muszą wspólnie tworzyć miłą atmosferę.

7. Jadalnia

Jest to pomieszczenie najczęściej najbardziej zaniedbane, ponieważ nie jest używane zgodnie z przeznaczeniem. Często staje się ona miejscem, gdzie zrzucane są różne kwity, poczta i dokumenty. Należy pozbyć się tych śmierci. W jadalni dozwolone są mocniejsze kolory. Światło powinno być adekwatne do podkreślenia stołu jadalnego. Całe pomieszczenie powinno pasować formą do reszty mieszkania.

Kluczowym i centralnym punktem jadalni jest stół, jeżeli jest dobrze usytuowany i pięknie ozdobiony. Żeby pomieszczenie sprawiało wrażenie bardziej przestronnego, należy zmniejszyć maksymalnie stół i usunąć zbędne krzesła.

8. Sypialnia

Ilość, wielkość i stan sypialni w znacznym stopniu decydują o cenie nieruchomości. Dla nabywcy bardzo ważna jest główna sypialnia, ważne więc, aby wydała się ona przestronna i zadbana. Pokój musi wyglądać na neutralny, wygodny i przestrzenny – ma ma być oazą, w której można znaleźć ukojenie i odprężenie. O zacisznym charakterze sypialni decyduje umiejętnie dobrany wystrój, łączący oszczędność środków z ciepłem atrakcyjnych przedmiotów i akcesoriów.

Pozytywny wpływ na stylistykę sypialni mają: prostota mebli, stonowana kolorystyka i dyskretne akcenty dekoracyjne. Sypialnie dziecięce rządzą się nieco innymi prawami, jednak ich wystrój nie powinien odbiegać od standardu reszty domu. Pokój musi być czysty, najlepiej schować większość zabawek do pojemników, zostawiając na wierzchu tylko atrakcyjne zabawki.